Українці в Греції

Македонія й Греція підписали історичну угоду

Греція і Македонія у неділю, 17 червня, підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія

Про це повідомила "Європейська правда" з посиланням на видання Protothema.

Ця угода відкриває шлях вступу до НАТО та ЄС для колишньої югославської республіки і покладе край 27-річній суперечці між двома країнами. Її підписали міністри закордонних справ двох країн. Церемонія відбулася в грецькому регіоні Преспес, відомому своїми озерами, який межує з Македонією та Албанією.

У церемонії взяли участь грецький прем'єр Алексіс Ципрас та його македонський колега Зоран Заєв разом із посередником ООН Метью Німецом та європейськими чиновниками.

«Ми наважилися, тому що ми хочемо успіхів, македонських успіхів. Ми обрали шлях до майбутнього. Тому ми приїхали сюди сьогодні. Нехай Преспес стане початком шляху до нашого європейського майбутнього», – написав Заєв у Twitter.

Проте зазначимо, що у Македонії восени ще відбудеться референдум щодо нової назви.

Суперечка щодо назви Македонії тривала з 1991 року – часу здобуття незалежності Македонією. Через це тривалий час блокувався вступ Македонії до ЄС і НАТО. Проти зміни назви час від часу виступали на протестах місцеві жителі. Також угоду критикує грецька опозиція, яка вважає, що в назві колишньої югославської республіки взагалі не має бути слова «Македонія».

17.06.2018 18:53
kit

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Фото
Варкіза, Греція
Озеро Вульягмені, Греція
Суніо, Греція
Афіни, Греція
Метеора, Греція
Фотографии из коллекции сайта deviantart.com