Українці в Греції

Стабфонд Європи надасть Греції відстрочку

Європейський стабілізаційний фонд (EFSF), який був заснований в 2010 р, щоб видавати позики європейським країнам, що постраждали від кризи, і найбільшим позичальником якого є Греція, прийняв рішення не вимагати у Афін повернення майже 145 млрд євро за позиками, незважаючи на те що країна оголосила про неможливість виплатити 1,5 млрд євро Міжнародному валютному фонду.

Неможливість Греції виплатити МВФ — це «технічний дефолт» відповідно до умов угоди EFSF з Афінами, проте Стабілізаційний фонд прийняв рішення надати Греції відстрочку у виплаті фонду боргу, який становить майже 145 млрд євро.

Ось що сказано в прес-релізі EFSF:

Рада директорів Європейського стабілізаційного фонду (EFSF) сьогодні ухвалив рішення щодо збереження прав EFSF на борги Греції, після того як Греція не змогла виплатити частину боргу Міжнародному валютному фонду.

Згідно повідомленню директора-розпорядника МВФ Виконавчому комітету МВФ ця невиплата боргу є «технічним дефолтом» Греції згідно фінансової угоди Стабілізаційного фонду з Грецією.

Відповідно до рекомендацій глави Стабілізаційного фонду Клауса Реглінга, рада директорів Стабілізаційного фонду прийняв рішення не вимагати від Греції негайної оплати за боргами, ні відмовитися від своїх прав як кредитора.

Заявляючи про збереження прав, EFSF зберігає за собою всі свої права як кредитора у міру розвитку ситуації в Греції. Ситуація буде перебувати під постійним контролем, і EFSF буде регулярно переглядати свою позицію.

Реглінг також заявив, що невиплата МВФ є «причиною для глибокої стурбованості», додавши:

«Це є порушенням обіцянки Греції виконувати свої фінансові зобов'язання всім кредиторам, а також може призвести до тяжких наслідків для грецької економіки і грецького народу. EFSF буде тісно координуватися з державами-членами єврозони, Єврокомісією і МВФ про подальші дії».

Греція повинна Стабілізаційному фонду 109100000000 євро згідно з угодою про фінансову допомогу Master Financial Assistance Facility Agreement, 5,5 млрд євро відповідно до угоди про виплату відсотків за облігаціями Bond Interest Facility Agreement і ще 30 млрд євро згідно з угодою про виплати приватному сектору Private Sector Involvement Facility Agreement.

EFSF зазначає, що невиплата Греції ВФ ніяк не вплине на його здатність виплачувати власним акціонерам.

Стабілізаційний фонд був заснований державами-членами єврозони в червні 2010 р Він надавав фінансову допомогу Греції, Ірландії та Португалії.

04.07.2015 11:07
kit

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Фото
Варкіза, Греція
Озеро Вульягмені, Греція
Суніо, Греція
Афіни, Греція
Метеора, Греція
Фотографии из коллекции сайта deviantart.com