Українці в Греції

Екс-міністр фінансів Греції Варуфакіс може піти під суд

Екс-глава міністерства фінансів Греції Яніс Варуфакіс може постати перед судом за звинуваченням у зламі рахунків платників податків. Суд направив справу Варуфакіс в афінський парламент, який може проголосувати з питання про позбавлення його імунітету

Газета пише, що Варуфакіс може бути підданий кримінальному переслідуванню за таємний «злам рахунків платників податків» при підготовці виходу країни із зони євро під час переговорів з європейськими кредиторами про допомогу грецької економіки.

Грецькі прокурори також завели п'ять справ проти команди експертів, які, «раніше цього року були залучені Варуфакісом для таємної підготовки даного плану». У числі цих експертів і всесвітньо відомий економіст Джеймс Гелбрейт.

Газета пише, що звинувачення на адресу Варуфакіс дозволять парламенту скликати спеціальну комісію, яка в підсумку може позбавити його депутатського імунітету.

«Це може відбутися дуже скоро. Питання полягає лише в тому, наскільки швидко буде діяти парламент, контрольований партією СІРІЗА, членом якої є Варуфакіс, або ж процес на якийсь час призупиниться», — цитує Times депутата від опозиційної партії «Нова демократія» Ганни Асімакопулу.

Нагадаємо, Яніс Варуфакіс пішов у відставку з поста міністра фінансів Греції 6 липня після референдуму з питання про вимоги європейських кредиторів.

Свою відставку він пояснив небажанням деяких учасників переговорів бачити його на зустрічах міністрів фінансів. Пост міністра фінансів країни тепер займає Евклід Цакалотос, який взяв участь в ув'язненні фінальної угоди з кредиторами.

29.07.2015 09:49
kit

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Фото
Варкіза, Греція
Озеро Вульягмені, Греція
Суніо, Греція
Афіни, Греція
Метеора, Греція
Фотографии из коллекции сайта deviantart.com