Українці в Греції

Німеччина - Греції про компенсацію: тема закрита назавжди

«Наша країна зробить для цього все можливе, головним чином на дипломатичному рівні, але якщо знадобиться, то і на юридичному», — сказав Ціпрас.

Нагадаємо, в квітні 1941 року, після безуспішних спроб фашистської Італії захопити Грецію, в країну вторгся вермахт і до середини травня, розгромивши грецькі і британські війська, повністю зайняв її материкову частину. Територію поділили на три окупаційні зони, що знаходилися під контролем Німеччини, Італії та Болгарії.

За підрахунками спеціальної парламентської комісії, створеної для оцінки збитку, нанесеного Греції нацистами, Німеччина повинна виплатити репарації в розмірі 269,5 млрд євро. Треба зауважити, що в цю суму не входять компенсації за вбивства і поранення жителів. Підсумкову доповідь комісії грецький парламент буде обговорювати на початку вересня. Що стосується позиції німецької влади, то вона однозначна: Німеччина грекам нічого не винна.

Зокрема, віце-канцлер Зігмар Габріель в лютому минулого року нагадав Ціпрас, що в 1960 р німці вже виплатили Греції 115 млн марок, а через 30 років НДР, ФРН, СРСР, США, Франція і Великобританія підписали договір «Два плюс чотири», який звільняв майбутню об'єднану Німеччину від яких би то не було репарацій.

Звертаючись до питання про репарації сьогодні газета «Bild» нагадує, що Німеччина відкидає будь-які грецькі претензії.

На ту ж тему пише і Handelsblatt: «Грецький уряд вимагає репарації за злочини в Греції під час Другої світової війни, але йому вже дали чітку відповідь — питання закрите». Німецький журнал Der Spiegel: «Греція вимагає сотні мільярдів євро від Німеччини в якості компенсації за військові злочини, але це не більше ніж риторика і символізм Ціпрас».

Тим часом, багато коментаторів впевнені, що Ціпрас як повітря необхідні такі «бойові» висловлювання. Безробіття не поборов, податки збільшилися, криза посилюється, а подібне звернення до минулого і надія на перемогу, знову дає йому можливість хоч чимось заманити виборців.

19.08.2016 00:18

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Фото
Варкіза, Греція
Озеро Вульягмені, Греція
Суніо, Греція
Афіни, Греція
Метеора, Греція
Фотографии из коллекции сайта deviantart.com