Українці в Греції

Туреччина відкрилася: біженці і мігранти хлинули в Грецію

Туреччина відкрилася: біженці і мігранти хлинули в Грецію

Не розірвавши угоду з питань біженців офіційно, на практиці кордону поступово знову стають дірявими і з кожним днем все більше нелегалів висаджуються на грецьких островах.

Близько 500 мігрантів тільки за одну добу.

Грецька влада повідомляє, що тільки вчора рано на острів Лесбос прибутку 178 осіб, на Кос — 128, на Хіос — 88 і на Родос — 70 осіб.

Це число виявилося найвищим за останні кілька тижнів. Центри розміщення нелегалів на островах переповнені — вони розраховані на сім з половиною тисяч чоловік, зараз там знаходяться майже 13 тисяч. Нагадаємо, що ще зовсім недавно, потік нелегалів різко скоротився після вступу в силу угоди між Євросоюзом і Туреччиною по боротьбі з нелегальною міграцією, в добу прибували не більше 100 чоловік.

Відповідно до березневим угодою, всі ці люди можуть подати документи на надання притулку в Греції, і, в разі, якщо їх вимоги будуть задоволені, вони зможуть залишитися в ЄС. Якщо ж їм відмовлять у наданні статусу біженця, то їх депортують до Туреччини.

Крім того, грецька влада логічно очікують, що за притулком будуть стукати і турки: над багатьма чиновниками, військовими, журналістами нависла цілком реальна загроза опинитися ув'язненими.

23:07

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Фото
Варкіза, Греція
Озеро Вульягмені, Греція
Суніо, Греція
Афіни, Греція
Метеора, Греція
Фотографии из коллекции сайта deviantart.com