Українці в Греції

Вищий суд Греції сьогдні прийме рішення по законності референдуму

Вищий суд Греції сьогдні прийме рішення по законності референдуму

Державна рада Греції — один з вищих судів країни — в п'ятницю на пленарному засіданні прийме рішення з питання законності проведення референдуму. Рішення буде відразу ж опубліковано, повідомляє Афінське агентство новин.

Держрада розгляне два звернення.

Перше з проханням про скасування референдуму подали двоє громадян — інженер і юрист, які визнали, що дії з підготовки до проведення референдуму є незаконними і неконституційними. За словами заявників, у бюлетені питання зазначений не ясно, а терміни «неможливо зрозуміти переважній більшості виборців».

У бюлетені буде питання — «Чи прийняти проект угоди, який був представлений Європейською комісією, Європейським центральним банком і Міжнародним валютним фондом на Єврогрупі 25.06.2015 і який складається з двох документів, що становлять єдину пропозицію; перший документ під назвою» Реформи для завершення поточної програми і після неї "і другий" Попередній аналіз стійкості боргу ".

На сайті МВС, яке займається організацією та проведенням виборів, опублікований офіційний переклад цих документів на 26 сторінках.

Друге звернення з проханням затвердити проведення референдуму 5 липня подали 17 юристів і представник партії «Грецьке рух за пряму демократію». Вони характеризують як необґрунтовані твердження двох заявників.

Вони вважають також, що призначення референдуму знаходиться в повноваженнях політичного керівництва і визначається законодавчим актом, який не може контролюватися судом, а питання про конституційність і законність референдуму може вирішуватися тільки Виборчим судом (судом з питань проведення передвиборної кампанії).

Рішення про законність референдуму, призначеного урядом і затвердженого більшістю депутатів парламенту, будуть приймати 21 суддя вищого суду.

09:20
kit

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Фото
Варкіза, Греція
Озеро Вульягмені, Греція
Суніо, Греція
Афіни, Греція
Метеора, Греція
Фотографии из коллекции сайта deviantart.com