Українці в Греції

Число жертв масштабних пожеж у Греції сягає понад 90 осіб

Число жертв масштабних пожеж у Греції сягає понад 90 осіб

Число жертв масштабних пожеж у Греції, які спустошили кілька курортних містечок минулого тижня, зросло до 91 людини.

Про це повідомляє агентство AP. Ще 25 осіб досі вважаються зниклими безвісти. Таким чином, трагедія стала найбільш смертоносною лісовою пожежею в Європі за більш ніж століття — з 1900 року, за даними Центру досліджень епідеміології катастроф (Брюссель).

Переважна більшість жертв загинули в самому вогні, хоча частина людей потонули в морі, рятуючись від полум'я, відзначає АР. Досі дані про зниклих безвісти не були оприлюднені. Упізнання рештків загиблих триває, що може збільшити число жертв, повідомили в пожежній службі Греції.

Пошуки ускладнюються погодними умовами: спека змінилася зливами і підтопленнями. Рятувальники шоковані масштабами катастрофи. Співробітник пожежної охорони Греції Іоанна Коловос каже, що після цих пожеж в Аттиці серед загиблих виявилося незвично багато дітей.

Від лісових пожеж, які охопили Аттику в минулий понеділок, постраждали тисячі житлових будинків. Найбільш серйозної шкоди завдано курортної селі Мати, яка майже повністю знищена. Влада повідомляє, що практично всі великі осередки займання вже погашені.

У неділю, 29 липня, у знищеному вогнем селищі Маті пройшла поминальна служба в пам'ять про загиблих.

У цей же день десятки дайверів-волонтерів, у тому числі відставні грецькі «морські котики», знову вирушили в море на пошуки тіл можливих жертв. Однак пошуки не мали успіху, бо були зупинені через раптовий шторм.

Влада Греції раніше заявляла, що пожежа могла статися в результаті підпалу і стала такою смертельною через сильний вітер, що досягав 62 миль на годину (більше 100 км/год), який миттєво розніс полум'я в прибережному сосновому лісовому масиві.

Міністр цивільної оборони Греції Нікос Тоскас заявив, що причиною пожеж в країні могли бути підпали.

«З огляду на дані розслідування, у нас є серйозні підстави вважати, що мав місце кримінальний підпал. Численні осередки пожежі виникли в дуже короткий проміжок часу», — зазначив міністр.

Грецький уряд піддавали критиці за неналежну підготовку до пожежонебезпечного сезону і організацію доріг у постараждалих районах, повідомляє АР. У п'ятницю, 27 липня грецькі чиновники повідомили, що більш пожежа пошкодила понад 2 тис. будинків, і приблизно чверть з них доведеться знести.

Прем'єр-міністр країни Алексіс Ціпрас заявив, що він несе повну політичну відповідальність за руйнівні лісові пожежі.

09:16
kit

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Фото
Варкіза, Греція
Озеро Вульягмені, Греція
Суніо, Греція
Афіни, Греція
Метеора, Греція
Фотографии из коллекции сайта deviantart.com